Пеларгонія на вашій присадибній ділянці

Пеларгонія на вашій присадибній ділянці

 Пеларгонії великоквіткові представлені великою кількістю сортів та гібридів (P. grandiflorum hybridum hort.). Великоквіткові пеларгонії ще називають англійськими або королівськими, оскільки вперше вони були завезені в Англію, де і вирощувалися з XVII ст. Ці пеларгонії можна зустріти під назвою французьких і домашніх

Пеларгонія великоквіткова в озелененні.

     Походження групи великоквіткових пеларгоній недостатньо вивчене, але, без сумніву, сорти, які входять до цієї групи в є складними гібридами. Вони утворилися в результаті схрещювання не менш як трьох видів пеларгоній –  великоквіткової (P. grandiflorum) клубочкової (P. cuculatum) і зануреної (P. angulosum) Нами підібрано асортимент великоквіткових пеларгоній і вивчено особливості агротехніки вирощування. Ми рекомендуємо використовувати в кімнатній культурі, а в літній період висаджувати на тераси, лоджії, альпійські гірки, в композиції з однорічними та багаторічними рослинами. Рослини сортів цієї групи – високорослі, серед декоративних пеларгоній відрізняються надзвичайно красивими квітками, зібраними у великі розкішні суцвіття у вигляді букета. Стебла у них тонкі (0,4 – 0,7 см у діаметрі), здерев’янілі  при основі. У перші роки вони виростають на 40 – 80 см залежно від сорту, а у наступні роки можуть досягати висоти 1 – 1,5 м і їх потрібно підв΄язувати до опори.

У одних квіток на білому чи рожевому фоні пелюсток виділяються плями різноманітного темного забарвлення, у інших – ціла гама відтінків, від світлих до більш темних – бузковий, малиновий, коричневий і навіть чорний. Звичайно квітки дво- і трикольорні з великими темними плямами на верхніх і з яскравим малюнком на нижніх пелюстках створюють ефектне сполучення кольорів рожевого з малиновим, що надає рослині особливо ошатного вигляду. Але є сорти з однотонними білими або світло-рожевими пелюстками. На довгих, до 12 – 17 см, квітконосах розміщуються суцвіття-зонтики. Великоквіткові пеларгонії ростуть практично в будь-якому субстраті. За нашими спостереженнями грунтосуміш повинна бути легка: перегній до якого додають 1/3 об’єму крупнозернистого піску та вугілля. Пеларгонія дуже чутлива до перезволоження грунту, тому рекомендуємо не перезволожувати субстрат. При посадці рослин в горщики потрібний хороший дренаж.

Пеларгонію плющоподібну можна вирощувати у відкритому грунті для озеленення балконів, лоджій, терас, а також як грунтопокривні рослини для альпійських гірок і кам’янистих садів.

Пеларгонія плющоподібна в озелененні.

    Для потреб парфумерії, медицини та кондитерській промисловості рекомендуємо використовувати групу пеларгонії пахучої

Рослин якої  мають високий вміст ефірної олії

Різновиди ароматів пахучих пеларгоній

Назва видуСекціяАромат
P. capitatumPelargoniumтроянди
P. odoratisiumReniformiaяблук
P. graveolensPelargoniumтроянди
P. glutinosumPelargoniumсолодощів
P. crispumPelargoniumлимону
P. fragransReniformiaмускатного горіху
P. tomentosumPelargoniumм’яти
P. vitifoliumPelargoniumлимону
P. madagascarienseCiconiumфруктовий

Для цього переважно використовують: рослини з секцій – Campylla (P. elegans, P. graveolenss), Pelargonium (P.betulinum, P. cucullatumP. capitatum, P. crispum, P. graveolens, P. radesn), Peristera (P. australe, P. grossularioides),Glaucophyllum (P. grandiflorum).

Пахучі пеларгонії завоювали належне місце в озелененні при створенні зимових садів а також для композиційного оранжування та декоративних ваз,

Фітокомпозиції з пеларгоній.

     Кожна рослина цієї групи має свій відтінок і форму листків. Вони варіюють від великих до малих, від округлих до глибокорозсічених. Протягом усього літа квітують. Цінність цих рослин у тому що, при дотику до них вони по різному пахнуть. Серед видів можна виділити P. papillionaceum, яка може вирости до 1 м. у неї великі листки з запахом бальзаму і багатьма дрібними темно-рожевими квітками.

Для озеленення жилих приміщень.

 Ми рекомендуємо використовувати такі види пахучих пеларгоній – P. fragransP. vitifoliumP. tomentosumP.capitatumP. limoneumP. denticulatumP. myrrhifoliumP. rozeumP. australeP. odoratissimum.

Обратная связь